Ambulance

VYSYCHÁNÍ MEZIOBRATLOVÝCH PLOTÉNEK

Mnoho z Vás o tomto problému ví, jelikož Vám to bylo lékařem diagnostikováno, další nevědí, ale mají i přes časté masáže neustále bolesti páteře.

Zkuste třezalkový olej!

Aplikace je jednoduchá, V leže na břiše nalijte a vetřete vrstvičku třezalkového oleje, následně zakryjeme fólií nebo pergamenovým papírem (hladkou stranou k tělu), záda zakryjte dekou, aby neunikalo teplo, na 15 minut. Olej se vstřebá do meziobratlových plotének, které nabobtnají, přestávají utlačovat nervy vycházející z páteře. Touto jednoduchou cestou můžeme dosáhnout značné úlevy.

 

OTEKLÉ NOHY?

Zkuste něco z tohoto:

  • Unavené a oteklé nohy osvěží masáž francovkou nebo koupel ve vodě s citronovou šťávou,
  • pomáhají také sprchy, a to střídavě teplou a studenou vodou,
  • pitím odvaru z třezalky, slivoně, kořene pampelišky nebo petržele se zbavíte také otoků.
  • Samozřejmě je důležitý dostatečný příjem čisté vody,
  • salátová okurka v jakékoliv podobě Vás také odvodní.
  • Dále použijeme vodu, ve které jste vařila brambory. Nohy se prokrví a otok opadne.
  • A co je důležité, alespoň 2x denně na minimálně 20 minut zvedněte nohy tak, abyste je měla nad úrovní pánve.
  • Pokud dlouho stojíte nebo sedíte, opakovaně stahujte lýtkové svaly, abyste vyháněla krev vzhůru do žil v lýtkách. Tím zabráníte otokům kotníků. Nebo prostě jen zahýbejte chodidly.

V každém případě čínská medicína Vás díky aktivaci několika akupresurních bodů oteklosti, špatné funkci lymfy a zadržování vody zbaví. Objednejte se a bude po problému.


LIBEČEK LÉKAŘSKÝ, NEJEN DO POLÉVKY

Kromě toho, že zlepšuje trávení, tak díky silným močopudným účinkům čistí močové cesty a s tím je spojené i to, že zbavuje krev škodlivin.

Výluhem z vrchní části rostliny, ale i z kořenů můžete úspěšně léčit kloubní potíže, jako je revma, artróza nebo dna. Můžete vyvařit všechny části rostliny, nejvýraznější účinek má ovšem kořen. Čaj z kořene libečku pitý několikrát denně může zmírnit hodně zdravotních obtíží.

Libeček je nejvýraznější, když ho necháte syrový. Výborné jsou čerstvé lístky v salátu nebo na chlebu s máslem, sýrem nebo tvarohem.


Vleklé bolesti zad a kloubů?

Zkuste rašelinový zábal, který zmírní vaše dlouhodobé potíže jak s páteří, tak i s klouby. Rašelinový zábal je jedna z nejuznávanějších forem tepelné terapie, při které dochází k uvolnění svalových kontrakcí, detoxikaci organismu a příjemné relaxaci celého těla. Forma jednorázových aplikací obsahujících velké množství organických a minerálních látek, které se za pomoci tepelné podpory dostávají do našeho těla, májí rovněž blahodárný vliv na pokožku.

Rašelina neboli peloid patří mezi opravdové dary přírody. A pokud jste již rašelinu vyzkoušeli, anebo se na to teprve chystáte, uznáte, že její účinky jsou skutečně jedinečné.

Zábal pomalu a šetrně prohřeje vaše tělo, tkáně se lépe prokrví, uvolní se napětí ve svalech a bolest ustoupí.

V žádném případě se rašelina nedoporučuje při těhotenství, při těžkém onemocnění srdce a cév, při akutním zánětu močových cest, při horečkách a jakémkoliv zánětlivém onemocnění.

Účinek rašelinového zábalu posiluje následnou masáž. A pokud nemáte rašelinu, pak si bolavé místo prohřívejte suchým teplem (pet lahev s horkou vodou také funguje).

 

PROBLÉMY SE ZAŽÍVÁNÍM, TRÁVENÍM, MENSTRUACÍ, POČETÍM ATD.?

Masáží břicha si můžeme zlepšit zažívání a trávení. Dále prokrvujeme a rozhýbeme vnitřnosti, takže menstruace by nemusela být bolestivá a v případě problémů s početím by se dalo masáží také lecčemu pomoci. Dále uvolňujeme a detoxikujeme játra, žlučník, slinivku, slezinu, žaludek. V případě jater zlepšujeme alergie, astma a kožní problémy. V poslední řadě uvolňujeme dutinu břišní a bedrokyčelnostehenní sval.

I zde platí pravidlo, co je prokrvené, je okysličené a co je okysličené se regeneruje a dobře funguje.

Vzhledem k tomu, že se bez vnitřních orgánů fakt nedá žít, tak si dovolím doporučit, že byste čas od času měli svému bříšku dopřát trochu té péče.


BOLEST HLAVY - MIGRÉNA

Nemá smysl řešit příčinu, může to být ze stresu, staženými krčními nebo trapézovými svaly atd. Důležité je si pomoci pokud možno bez léků, abychom si nezanášeli tělo chemií. Dále je nutné bolest hlavy zastavit hned v zárodku, nečekat až je bolest nesnesitelná.

Za pomoci tlaku na reflexní body a uvolněním svalů by měla být úleva okamžitá.

Jak na to?

V první řadě si sedneme zpříma, aby mohla proudit krev, nohy máme kolmo k podlaze. Zaměříme se na obočí (oční oblouky), vyvíjíme tlak ukazováky, od kořene nosu směrem k uším, centimetr po centimetru. V místě, kde ucítíme bolest nebo zduřeninu, se zastavíme a vyvíjíme přerušovaný tlak. Mačkáme max. tři sekundy, povolíme a opakujeme 3x pokračujeme po obočí dál a začneme opět u kořene nosu. Toto provádíme alespoň dvě minuty.

Pokud bolest neodezní, pak si palcem a ukazovákem nahmatáme nejdůležitější reflexní bod naší imunity na bříšku mezi palcem a ukazovákem. Začneme nahmatávat na kůžičce a opět centimetr po centimetru promačkáváme až k zápěstní kůstce mezi palcem a ukazovákem.  Chováme se stejně jako u obočí, pokud nahmatáme citlivý, zduřelý nebo bolestivý bod zůstaneme u něj a věnujeme se mu. Opět 3x 3 sekundy, dokončíme prohmatání a začneme od začátku po dobu alespoň dvou minut.


ZTUHLÉ KRČNÍ SVALY

Varianta 1: Máme stále vzpřímený posez, nohy kolmo k podlaze. Zakloníme mírně hlavu, na hraně krku se silně chytíme za sval a pomalu s výdechem hlavu předkláníme. Tím se nám uvolní trapéz.

Varianta 2: Z malého ručníku si udělejte váleček, lehněte si na tvrdou podložku, ručník si vložte pod ramenní kloub, ruku ohněte v lokti do pravého úhlu a takto ohnutou ruku mějte v přímce se šíjí ( rozpažit) a vydržte 10 sekund. Pak uvolněte. Okamžitě by mělo dojít k uvolnění. Stejně tak to proveďte i na druhé straně.


MEZILOPATKOVÉ SVALY

Máme stále vzpřímený posez, nohy kolmo k podlaze, případně si lehneme na hranu postele, abychom měli svěšené rameno. Pokrčíme paži v lokti (pravý úhel je nejlepší) a pomalými kroužky v ramenním kloubu opisujeme kružnici - dozadu. Nezapomínáme dýchat!!! Můžeme opět obě ruce současně nebo je střídat.


BEZ KRÉMŮ NA KRÁSU

Jako u celého těla, tak i u obličeje platí, že co se prokrvuje – to se okysličuje a co je okysličené se výborně regeneruje.

Pokud na sebe nechcete patlat dokola drahé krémy na omlazení pokožky, zkuste nejdřív úplně jednoduchý trik na krásu. Masírujte si obličej.

Není na tom nic těžkého, jen dodržujte pravidlo, že se masírujete konečky prstů vždy od středu obličeje k vlasům - uším, krouživými pohyby. Není potřeba tlačit. Nepotřebujete k tomu speciální krémy, masírovat obličej si můžete i ve vaně nebo při sledování televize. A opět, nesmíme zapomínat hezky zhluboka dýchat a dodávat tak tělu potřebný kyslík.


CO S JIZVOU?

Většinou už ani nevnímáme, že jizvu máme, ale pokud si na ni sáhneme, tak cítíme, že vlastně nic moc necítíme. Nebo má tmavší zbarvení než okolní kůže. Jizev je několik typů, vystouplé, zapadlé - například po akné a zdeformované. Ideální je jizva, která je nenápadná, splývá s okolní tkání, je bez svědění a hladká.

Možností jak docílit ideální jizvy je několik, čím dřív se začne tím líp, pokud, máte jizvu staršího data, nic se neděje, hlavně začít.

Jednou z možností jak si pomoci je zahájit tlakovou masáž, a to pokud možno již od třetího až čtvrtého týdne po operaci. Tlaková masáž podporuje měknutí jizvy, zvýší se v ní cit a získá barvu okolí.

Tlaková masáž je prostá, nejlépe 5 - 10x denně po dobu deseti až patnácti minut (30 sekund tlak na jizvu až vybledne a 10 - 15 sekund uvolnění až se místo opět prokrví). Samozřejmě délka masáží a četnost se řídí rozsahem, typem a vývojem jizvy. Je nutné masáže provádět s citem, bez nadměrného zatížení. Opět můžeme masírovat u televize, ve vaně, prostě když nemáme do čeho píchnout.

 

EKZÉM A LUPÉNKA, MASÁŽ ČI NIKOLIV?

V mém okolí, ať při masážích nebo mimo ně, jsem byla opakovaně dotazována, zda-li je možná masážjatraprava noha m v případě, že má dotyčnýjatraprava noha m ekzém nebo lupénku.

Faktem je, že kožní onemocnění bývají kontraindikativní a doporučuji konzultaci s kožním lékařem, i když v případě atopického ekzému a lupénky by to nemělo být nutné. Přesto mám několik doporučení, aby byly obě strany, masér i masírovaný, spokojeni.

V první řadě bych doporučila, byť jen telefonickou, konzultaci se Vaším kožním lékařem, minimálně Vám doporučí vhodný masážní olej.

V řadě druhé, při objednání samotné masáže, je nutné předem maséra na tuto skutečnost upozornit a domluvit se s ním na vhodném masážním přípravku. (Bylo by hloupé ulevit si od strnulosti svalů, ale pak se několik týdnů trápit s reakcí oleje na pokožce). Všeobecně se doporučuje konopný a kokosový olej, vždy ve Vašem případě trvejte na kvalitní rostlinných olejích, pokud chcete mít 100% jistotu, v případě, že nemáte masérnu prověřenou, přineste si olej svůj. Věřte, vyplatí se to. Nejen, že si ulevíte svalům, ale budete mít jistotu, že se správným přípravkem se léčíte.

Ve třetí a poslední řadě mám pro Vás tip, jak se zkusit léčit – respektive, jak zlepšit svůj stav a napomoci svému tělu k léčbě právě zmiňovaného kožního onemocnění.

Základem pro léčbu chronických kožních onemocnění jsou zdravá a dobře detoxikující játra. Jak jim pomoci, aby fungovala jak mají? Kromě správného stravování a života bez stresu napomůžete svému organismu tím, že si alespoň jedenkrát denně budete stimulovat reflexní bod jater na pravé noze. Jde o klasickou akupresuru, najděte si játra na plosce nohy dle obrázku a tlakem tento bod drážděte. Vždy tři sekundy – tlak, tři sekundy povolit a toto opakovat, alespoň minutu. Nečekejte zázrak na počkání, dejte svému organismu trochu času, vyplatí se to!


BOLÍ VÁS KOLENA?

I u kolen platí co u jiných bolavých částí těla, nesmíte jim ulevovat, ba naopak. Pokud Vám to zdravotní stav dovolí - procházejte se, protahujte kolena malakolena a masírujte je (ne na "kosti" vždy masírujeme maso), dopřejte jim suché teplo nebo rašelinové zábaly.

Jak masírovat kolena? Je to snadné, sedněte si na pohovku, pokrčte bolavou nohu v koleni a „maso kolem kolene“ masírujte. Skvělé je, když před samotnou masáží koleno prohřejete, bude lépe rozprouděná krev a masíčko bude poddajnější. Pokud narazíte na ztvrdlé místo, věnujte mu více péče.

Následně nohu položte a rukou (prsty) si na stehnu zkuste nahmatat, cca. 10 cm nad kolenem, ztuhlé body (viz. obrázek), na tyto vyvíjejte opakovaně tlak, řekněme 10x, dokud „nezměknou“. Pak hledejte výš a postupujte stejně. To samé proveďte i na zadní straně stehna, ale v tomto případě pokrčte nohu.